Дитячий Парацетамол сироп: інструкція по застосуванню

Від чого допомагає і як приймати дитячий Парацетамол сироп — інструкція

Все не з чуток знають про жаропонижающем препараті Парацетамол. Його випускають різної форми: таблетки, капсули, суспензія. У цій статті розглянуто дитячий Парацетамол сироп: інструкція із застосування, протипоказання, побічні ефекти і режим дозування.

Склад дитячого жарознижуючий

Сироп для дітей відноситься до групи анальгетиків (знеболюючі засоби) і антипіретиків (препарати, що знижують температура тіла). Також має слабку протизапальну дію. Основна діюча — парацетамол. В 5 мл прозорої в’язкої рідини дозування активного компонента становить 120 мг. Додаткові речовини, що входять до складу сиропу:

  • гліцерин;
  • етиловий спирт;
  • ароматизатор;
  • очищена води;
  • пропіленгліколь;
  • сорбітол;
  • метилпарагідроксибензоат;
  • пропілпарагідроксибензоат.

Сироп полуничний має приємний смак і запах, також випускають Парацетамол зі смаком малини.

Показання до застосування

Застосування Парацетамолу в лікувальних цілях широко. Медикаментозне засіб призначають при головному болю будь-якої інтенсивності. Терапевти і педіатри рекомендують завжди мати в домашній аптечці Парацетамол дитячий сироп. Він ефективний при підвищенні температури, викликаної грипом, респіраторними хворобами. Парацетамол знайшов своє застосування при гіпертермії в поствакцинальних реакціях. Ще від чого допомагає це ліки?

Оскільки сироп відноситься до аналгетичних засобів, допомагає при будь-яких болях:

  • м’язової;
  • при здавленні спинномозкових корінців;
  • при прорізуванні зубів;
  • якщо ушкоджені внутрішні органи;
  • у разі пошкодження шкірних покривів;
  • травматичної;
  • абдомінальної.

Парацетамол приймають при лактації та вагітності, міалгії та невралгії.

Детский Парацетамол сироп: инструкция по применению

Схема застосування і режим дозування

Як давати сироп Парацетамол? Ліки призначений для внутрішнього застосування. Дають його у відповідності з вагою або віком дитини. Схема застосування може відрізнятися. Вона залежить від причини, по якій лікар призначив дитині або дорослому Парацетамол.

Таблиця

Інструкція застосування препарату дітям у відповідності з вагою при підвищенні температури в період вірусної або інфекційної хвороби.

Цікаве по темі:  Гіперплазія щитовидної залози 1 ступеня, 2, 3: лікування, симптоми
Маса тіла в кг Разова доза в мл Кількість діючої речовини в мг Кількість прийомів
4-8 2,5–5 60-120 2-3
8-12 5-7,5 120-180 3-4
12-16 7,5–10 180-240
16-20 10-12,5 240-300 4-5
20-24 12,5–15 300-360
24-32 15-20 360-480

Інтервал між прийомами Парацетамолу повинен бути не менше 4 годин. Якщо дитині менше 2 місяців, то після вторинного використання ліки необхідно проконсультуватися з лікарем щодо подальшого вживання Парацетамолу, якщо не допоможе. Курс лікування препаратом становить три доби, при болях — 5 діб.

Детский Парацетамол сироп: инструкция по применению

Як давати дітям, якщо температура підніметься після вакцинації? При гіпертермії в поствакцинальних реакціях Парацетамол приймають тільки по необхідності. Скільки давати? Можливо одноразове застосування ліків у відповідності з вагою дитини. При втраті мірного ковпачка або шприца скористайтесь чайною ложкою. У ній міститься 5 мл рідини.

Як приймати медикаментозний засіб? Ліки п’ють через 2 години після їжі, запиваючи великою кількістю рідини. Грудним дітям можна розвести препарат у молоці або воді.

Якщо використання жарознижуючого препарату недостатньо, і температура швидко піднімається, чергуйте Парацетамол з іншими ліками, наприклад, що містять ібупрофен. До них відносяться:

  • Нурофен;
  • Ібупрофен;
  • Ибуфен та інші.

Застосування при лактації та вагітності

Дитячий Парацетамол сироп годуючій мамі можна приймати після консультації з терапевтом. Діюча речовина потрапляє в грудне молоко, але у малій кількості, тому ліки можна приймати при ГВ. Звичайно, вагітній жінці краще не приймати ніяких ліків, щоб уникнути ускладнень. Але висока температура набагато небезпечніше для дитини, ніж застосування Парацетамолу. За способом дії ліки аналогічно Аспірину і Анальгіну, але набагато безпечніше при грудному вигодовуванні і вагітності.

Дозування препарату для вагітних жінок і годуючих мам: сироп від температури приймають 3-4 рази в день, разове вживання не повинна перевищувати 500 мг. Максимальна добова кількість може становити 1,5–2 г сиропу.

Цікаве по темі:  Підвищений фосфор неорганічний в крові у дитини або гіперфосфатемія у дітей

Важливо! Якщо дотримуватися інтервал між вживанням чергової дози, то мінімально вміст діючої речовини у грудному молоці буде мінімальним.

Парацетамол вважається найбільш ефективним і безпечним серед усіх жарознижувальних та знеболювальних ліків, дозволених до застосування в період виношування дитини і годування груддю.

Детский Парацетамол сироп: инструкция по применению

Через скільки починається дія сиропу?

Через скільки діє препарат? Ліки починає знімати симптоми через 15 хвилин після його застосування. Як швидко діє медикамент сказати не можна. Зазвичай в повну силу він розгорнеться після перетворення на рідку масу досягнутий ШКТ. Саме тому необхідно запивати сироп великою кількістю води, щоб запустити його активізацію. Повне досягнення результату почнеться через 30-60 хвилин.

Важливо! Якщо не запити ліки рідиною, то воно може зовсім не подіяти.

Протипоказання до застосування та лікарська взаємодія

Перед використанням ліки уважно прочитайте інструкції, щоб згодом не виникло жалюгідних результатів, про які не один раз пошкодуєте. Протипоказання до використання Парацетамолу:

  • підвищена чутливість до компонентів медикаментозного засобу;
  • захворювання крові;
  • печінкова та ниркова недостатність.

Парацетамол також забороняється використовувати разом з активованим вугіллям, іншими ліками, що містять таку саму діючу речовину. Такі кошти не можна вживати з сиропом:

  • Діазепам;
  • Ізоніазид;
  • Фенотоин;
  • Примідон;
  • Карбамазепін;
  • Фенобарбітал;
  • Колестирамін;
  • Метоелопрамид;
  • Ламотриджин;
  • Пробенецид;
  • Етинілестрадіол.

Важливо! Препарат не можна приймати при одночасному вживанні антикоагулянтів, антихолинергетиков, пероральних контрацептивів, урикозуричних засобів.

Детский Парацетамол сироп: инструкция по применению

Передозування

Випадки передозування виникають рідко. Її поява можливо якщо перевищити добову норму препарату. Прийняття більш ніж 10 г активної речовини викликає інтоксикацію, що проходить 4 стадії. Передозування Парацетамолом є смертельної, якщо вчасно не почати діяти. Головне, відразу надати першу допомогу і викликати швидку. Симптоми передозування:

  • сильна пітливість;
  • нудота;
  • больові відчуття в ребрах праворуч;
  • поганий апетит;
  • зниження артеріального тиску і температури.

На третій стадії ознаки яскравіше виражені. У пацієнта спостерігаються судоми, пошкоджуються нирки і печінку, відкривається сильна блювота. Вона може призвести до некрозу печінки, зниження цукру в крові, міокардіодистрофії.

Увага! Тривалість блювотних позивів більше 3 днів, ігнорування симптомів, призведе до смерті.

Якщо дитина випадково випив велику кількість ліки негайно промити йому шлунок з використанням великої кількості води, дайте активоване вугілля виходячи з дози 1 таблетка на 10 кг ваги і викликайте швидку.

Цікаве по темі:  Розвиток логічного мислення на уроках математики

Побічні дії Парацетамолу

Побічні дії після застосування ліків з’являються рідко. В основному їх виникнення можливе, якщо пацієнт приймає препарат більше 5 днів. Вони можуть виражатися в наступному:

  • шкірний свербіж;
  • набрякання підшкірної клітковини, шкіри та слизових оболонок;
  • гострий запальний процес у шкірних покривах;
  • біль у черевній порожнині;
  • підвищення активності ферментів печінки;
  • синдром Лайєлла;
  • гіпоглікемія;
  • ниркова коліка;
  • тромбоципения;
  • запаморочення;
  • уповільнення реакції.

Увага! Крім того, можливе виникнення гіпоглікемічної коми і анемії, папілярного некрозу та апластичної анемії, лейкопенії та панцитопенії.

Детский Парацетамол сироп: инструкция по применению

Вартість ліки

Ціна Парацетамолу залежить від форми випуску (100 і 50 мл), виробника, і продає аптеки. Наприклад, Борщагівський ХФЗ випускає ліки в обсязі 50 мл з вартістю 32,90 руб., а 100 мл варто 123,7 руб.

У Парацетамолу існує безліч аналогів. Якщо ліки з якихось причин не підійшов, можна замінити його на Еффералган, Парамол, Фебридол, Целифен, Метамол, Биоцетамол, Ацетофен, Апанол, Пириназин, Деминофен.

ActionTeaser.ru - ����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¸����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������·����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������µ����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������°����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½ ����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������µ����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������º����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������»����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������°����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¼����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������¿����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½������¯����¯�¿�½������¿����¯�¿�½������½����¯�¿�½���¯���¿���½������¯������¿������½����¯�¿�½���¯���¿���½����¯�¿�½������°

MAXCACHE: 0.45MB/0.00139 sec